Album

Długo tutaj nie zaglądałem :-). Przyczyna była prozaiczna – kolejna wyprawa, tym razem do Patagonii. Często wracam jednak myślami do Grenlandii i widzę siebie ponownie w kajaku sunącym wzdłuż północnego wybrzeża pośród ciągnących się po horyzont gór lodowych. Może kiedyś :-)?

Grenlandii zatem nie porzuciłem. Zdradzę Wam, że jeszcze przed wyjazdem do Patagonii zacząłem przygotowywać album z grenlandzkiej eskapady. Wstępnie dokonałem wyboru zdjęć (co wcale takie proste nie jest). Postanowiłem również uzupełnić zdjęcia o krótkie historyki z wyprawy. Być może pozwoli to na pełniejszy odbiór zdjęć. Tych historyjek ma być 10. Zdjęć ok. 60. Cały album będzie liczył prawie 80 stron. Album będzie dostępny w dwóch formatach 33x28cm oraz 25×20 cm. Gramatura papieru – 148 g/m2. Co do wykończenia (mat, połysk) to jeszcze nie wiem.

Album robię przede wszystkim dla siebie. Jako pamiątkę z wyprawy, którą będzie można wziąć do ręki, usiąść przy stoliku i zagłębić się ponownie w niesamowite obrazy. No i dla swojej Rodziny :-). Album będzie można też kupić za pośrednictwem strony. Nie będzie to jednak tanie. Na albumie nie zamierzam zarabiać ponieważ jeszcze bardziej podbiłoby to jego cenę. Niestety druk nie jest tani co przekłada się na ceny. Tak to jest z drukiem na żądanie ;-(.

Prace nad albumem chciałbym zakończyć na początku grudnia, tak aby trafił w mojej ręce jeszcze przed świętami. Już wkrótce przedstawię layout albumu.