Mity i wierzenia EskimosówMyths and beliefs of the Inuit

Mitologie Świata. Eskimosi

Na początku Ziemia była płaska. Żyli na niej wtedy Eskimosi, malutkie karzełki, które mieściły się w dłoni. Wszyscy mieszkali obok siebie, ale niekoniecznie w przyjaźni„.

To jeden z eskimoskich mitów. Jeżeli jesteś ciekawy jak powstał świat, dlaczego pierwszy człowiek przemienił się w człowieka – kruka, co łączy słońce… i księżyc, to gorąco polecam sięgnąć po książkę „Mitologie Świata. Eskimosi” wydaną przez „Rzeczpospolitą”, która w interesujący sposób przedstawia mity i wierzenia Eskimosów.

Mitologie Świata. Eskimosi

At the beginning the Earth was flat. The Eskimos, tiny dwarfs that fit in your hand lived there. They all lived side by side, but not necessarily in friendship.

This is one of Eskimo myth. If you’re curious about how the world was created, why the first man transformed into a human being – raven, what connects the sun … and the moon, I strongly recommend to read the book „Mythologies of the World. Eskimos” issued by the Polish newspaper „Rzeczpospolita”, which presents an interesting myths and beliefs of the Inuit.